Marcin Makówka

To świetny pomysł, bo co chwilę słyszę, że ktoś stracił pszczoły. To często bolesne straty. Osyp rodzin pszczelich to tragedia zarówno dla pszczelarza, jak i dla ogrodów. Pszczelarze poświęcają swoim rodzinom czas, uwagę i serce. Dlatego #takdlapszczół to szczytna idea.

Przemysław Orchowicz

Kolega Rafał Szela dał się poznać jako człowiek, na którego pomoc zawsze można liczyć. Jest to pszczelarz z dużym doświadczeniem, służący zawsze dobrą radą. Chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami i wiedzą pszczelarską. Pomimo wielu obowiązków i zajęć zawsze poświęca swój czas, aby pomóc kolegom.

Agata Król

Bardzo kibicuje odbudowie pasieki i projektowi Tak dla pszczół wraz z Bankiem Pszczelim. Uważam, że to bardzo dobra inicjatywa. Mimo, że coraz więcej mówi się o roli pszczół dla człowieka, to też coraz więcej i częściej słyszy się o wytruciu pasiek. Cieszę się że osoba taka jak Rafał podjęła się tak trudnego zadania, które na pewno nie jednemu pszczelarzowi pomoże.

Jacek Nowak

postanowił zrobić coś dobrego, i to nie dla siebie, ale dla całego środowiska pszczelarskiego. Słyszałem kiedyś powiedzenie, że Pan Bóg nawet z najgorszej rzeczy potrafi wyprowadzić największe dobro – u Rafała chyba to się sprawdza. Krzywda jaką mu wyrządzono, strata jaką poniósł zmotywowała go do podjęcia nowych wyzwań, między innymi stworzenia Banku Pszczelego. Trzymam kciuki za Rafała, jego bliskich i jego pszczoły.

Krzysztof Głowiszyn

Tworzony przez Rafała Szelę Bank pszczeli i przekazywanie rodzin pszczelich pszczelarzom to bardzo dobra inicjatywa. Jest to pierwsza pomoc, której potrzebują właściciele pasiek aby „stanąć na nogi” po stratach związanych z różnych przyczyn (wytrucia, wandalizm, pożar).Wszelkiego rodzaju pomoc w poradach w szerokim zakresie pszczelarstwa udzielana przez zespół ekspertów akcji „ Tak dla pszczół” to inicjatywa godna pochwały. Takich działań powinno być więcej. Tego typu działania edukacyjne powinny objąć kompleksowo cały kraj.

Pin It on Pinterest

Share This