Rzeszowskie Miodobranie i Kiermasz Naturalnie&Zdrowo w Galerii Rzeszów

Już w najbliższy piątek i sobotę Plac Eventowy w Galerii Rzeszów wypełni się fantastycznym miodowym aromatem. Przed nami dobrze nam już znane Rzeszowskie Miodobranie oraz Kiermasz Naturalnie & Zdrowo, który zaprasza nas do świata najrozmaitszych rzemieślniczych produktów naturalnym i bio. Już po raz piąty rozsmakujemy się w rzeszowskim miodzie, z Pasieki w Sercu Miasta, wirowanym na oczach zgromadzonych i podawanym do degustacji niemal prosto z miodarki…  Na wydarzenie zapraszają Rafał i Maciej Szela, autorzy programu #TAKdlaPszczół, Galeria Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Kiermasz produktów naturalnych

Naturalnie i Zdrowo? Czyli właściwie jak? Przed tym dylematem stoimy niemal każdego dnia, dokonując codziennych wyborów. Życie w zgodzie z naturą wymaga od nas niezwykłej selekcji, wiedzy, uwagi i czasu, by  spośród tysięcy produktów wybrać te, najbardziej przyjazne naszemu zdrowiu. Warto więc zwrócić większą uwagę na produkty limitowane, rzemieślnicze, które choć mniej znane, dostarczają nam wielu smakowych uniesień lub w przypadku kosmetyków odznaczają się lepszym składem i działaniem, niż propozycje drogeryjne.

Alkohole rzemieślnicze, produkty CBD z konopii; produkty farmerskie, soki, przetwory, oleje tłoczone na zimno i sery; miód i produkty pszczele, suplementy, a także kosmetyki naturalne i wegańskie to tylko część propozycji przygotowanych przez sprawdzonych i cenionych producentów nominowanych do udziału w wydarzeniu. To szansa na poznanie i wypróbowanie doskonałych produktów, poznania historii, pasji i zaczerpnięcia wiedzy ich pomysłodawców. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty z dietetykiem Pauliną Górską, wywiady i konkursy z nagrodami.

Kiermasz Naturalnie & Zdrowo w ramach Rzeszowskiego Miodobrania odbędzie się w godzinach otwarcia Galerii Rzeszów, w piątek od godz. 9:00 do 19:00 i sobotę od godz. 10:00 do 19:00.

„Nasze zdrowie jest wartością dla każdego z nas. Dlatego podczas tegorocznej edycji Rzeszowskiego Miodobrania postanowiliśmy zwrócić na nie szczególną uwagę. Czerpiąc z natury i w zgodzie z nią, a więc w pewnym sensie wracając do naszych korzeni, możemy zadbać o nas i naszych bliskich. Rzeszowskie Miodobranie to nie tylko wydarzenie handlowe, ale przede wszystkim wydarzenie edukacyjne. Tutaj warto się spotkać, porozmawiać, spróbować. Nasze wybory mają znaczenie dla nas, ale i środowiska, w którym żyjemy, o czym chcemy opowiadać. To także okazja, by rozmawiać o pszczołach i ich roli. Większość produktów, które znajdziemy na stoiskach zależy bezpośrednio, lub pośrednio od ich pracy, choć czasem możemy sobie nie zdawać z tego sprawy.” ­– mówi Maciej Szela, koordynator programu #TAKdlaPszczół

Rzeszowskie Miodobranie

W sobotę Rzeszowskie Miodobranie – punkt kulminacyjnym wydarzenia. Już po raz piąty zgromadzeni na Placu Eventowym w Galerii Rzeszów, zobaczą jak pozyskiwany jest Miód Rzeszowski z #PASIEKAwSercuMiasta i prześledzą każdy krok od plastra do degustacji. Najpierw, ok. godz. 13:30 za pośrednictwem transmisji na żywo, zgromadzeni na placu zobaczą jak odbierany jest miód. Sam proces odsklepiania ramek i wirowania miodu na scenie śledzić można już od 14:30, by niespełna godzinę później cieszyć się smakiem i aromatem. Wszyscy zgromadzeni będą mieli możliwość skosztować rzeszowskiego miodu już o 15:30 na Placu Eventowym w Galerii Rzeszów. Całości dopełni recital rzeszowskiej wokalistki Julii Honkisz i gitarzysty Brajana Kokoszki – o 14:00 i 15:30. Transmisje LIVE z wydarzenia dostępne będą także w social media #TAKdlaPszczół i Galerii Rzeszów.

„Rzeszowskie pszczoły doskonale czują się w Pasiece w Sercu Miasta. Ich praca jest niezwykle ciekawym obiektem naszych obserwacji. Chętnie gromadzą spore zapasy miodu i pyłku, a więc niezbędnego dla nich pokarmu węglowodanowego i białkowego, co jednoznacznie pokazuje jak bogata jest baza pożytkowa w Rzeszowie. Co ciekawe pszczoły z Pasieki w Sercu Miasta odbywają loty nawet w promieniu do 3 km. Znajdziemy tu więc zarówno tereny zagospodarowane jak ogrody przydomowe, w których kumulujemy rośliny kwitnące, parki, jak i roślinność dzikorosnącą.” – mówi Rafał Szela, pszczelarz, opiekun Pasieki w Sercu Miasta

Na Kiermasz Naturalnie & Zdrowo i Rzeszowskie Miodobranie zapraszają #TAKdlaPszczół, Galeria Rzeszów i Miasto Rzeszów, organizatorzy wydarzenia i Pasieki w Sercu Miasta.

GALERIA

skontaktuj się z nami wesprzyj #takdlapszczół

Please Wait